на главную | карта сайта | контакты | українською
на главную
на главную > юридические услуги > наследование >пример искового заявления 
 
  Признание и допуск к принудительному исполнению решений иностранных судов, на территории Украины, России, Казахстана (экзекватура, легализация)
   
  Обжалование в Европейском суде по правам человека
   
  Юридическая проверка контрагентов по России, Украине, Казахстану
   
  Услуги для физических и юридических лиц, резидентов России
   
  Защита интересов в суде
   
  Юридические услуги на территории России
   
  Наследование
   
  Досудебное урегулирование споров
   
  Исполнительное производство
   
  Услуги арбитражного управляющего
   
  Защита прав потребителей
   
  Составление и сопровождение договоров
   
  Сопровождение кредитных отношений
   
  Регистрация юридических лиц и СПД
   
  Защита интересов страхователя при наступлении страховых случаев
   
  Обжалование штрафных санкций ГАИ
   
  Межконфессиональные споры
   
  Семейный юрист
   
  Юридическое сопровождение брачно-семейных отношений
       • Государственные органы
    • Реквизиты судов
    • Хозяйственные суды
       Украины
 
Партнеры:

Наследование. Пример подачи иска


До Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська

(Позов не майнового характеру)

ПОЗОВНА ЗАЯВА
(про визнання дій не законними та про зобов’язння вчинити певні дії)

Згідно з від _________1991р., посвідченого нотаріусом першої Дніпропетровської державної нотаріальної контори Фаст Л.Д., реєстровий номер ________ ________ є спадкоємцем _______________ 01.08.1925 року народження (далі найменована як -. Заповідач).
Згідно з даним заповітом, ___________ було заповідано квартиру №15, що знаходиться в м. Дніпропетровську, провулок __________ (________________ – по українські), будинок 6. На даний період часу провулок ____________- (___________ – по українські), перейменовано на ________________- (доказ - витяг з єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна №_____________ додається).
06 липня 2011 року _______________________-, звернувся до державного нотаріуса Першої дніпропетровської державної нотаріальної контори ____________, з заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину.
07 липня 2011 року, державний нотаріус Першої дніпропетровської державної нотаріальної контори ______________., винесла постанову про відмову у вчиненні нотаріальної дії № ______________.
Вважаю, що при винесені постанови про відмову у вчиненні нотаріальної дії № 2479/02-31 від 07.07.11, державний нотаріус Першої дніпропетровської державної нотаріальної контори _____________ допустила грубе порушення закону, норм матеріального права України, яке завдало шкоди законним правам та інтересам ____________., а саме: даною не законною постановою державний нотаріус ____________. позбавила _____________. його права бути спадкоємцем за заповітом (заповідач двоюрідна сестра________– __________.).
Також, вважаю постанову про відмову у вчиненні нотаріальної дії № _____________ від 07.07.11, державного нотаріуса Першої дніпропетровської державної нотаріальної контори ____________ абсолютно не законною, так як:

Єдиним правилом, яким керувався державний нотаріус ______ при винесені вищевказаної постанови був, зі слів _________________, коментар до цивільного кодексу України!!!!

А саме: державний нотаріус _______________, вважає, що загальнообов’язковий характер, який притаманний законам та підзаконним актам, можна застосувати до обороту мовлення, одного з тисячі коментарів цивільного кодексу України, який викладено наступним чином: «Для того, щоб встановити факт сумісного проживання спадкоємця зі спадкодавцем, нотаріус за місцем відкриття спадщини перевіряє в паспорті відмітку про реєстрацію проживання померлого за довідкою органів реєстрації».
Однак дане твердження, на підставі якого громадянина України ________, було позбавлено права бути спадкоємцем, що стало перешкодою у реалізації громадянином України, його прав, є грубим порушенням цілої низки актів чинного законодавства України, а саме:
Згідно з ч.2 ст. 2 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», реєстрація місця проживання чи місця перебування особи або її відсутність не можуть бути умовою реалізації прав і свобод, передбачених Конституцією, законами чи міжнародними договорами України, або підставою для їх обмеження. Це ж стосується і права бути спадкоємцем.

Дану правову позицію у відносинах спадкування підтримав Верховний Суд України у своїй ухвалі від 03.11.10р. (оригінальний текст ухвали з єдиного державного реєстру судових рішень – додається), де вказав, що «будь-яка, особа яка мешкала разом зі спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається такою, що своєчасно прийняла спадщину. А наявність реєстрації за місцем відкриття спадщини, не є фактом прийняття спадщини, без підтвердження саме постійного проживання зі спадкодавцем, безпосередньо перед його смертю».
Також, дану правову позицію, підтримав Пленум Верховного Суду України у п.23 постанови від 30.05.2008р. №7 «Про судову практику у справах про спадкування».

Згідно з п.3.2. Частини II. «Заведення спадкової справи та провадження по спадковій справі», Розділ 1 «Заведення спадкової справи», Методичних рекомендацій,
щодо вчинення нотаріальних дій, пов'язаних із вжиттям заходів щодо охорони спадкового майна, видачею свідоцтв про право на спадщину та свідоцтв про право власності на частку в спільному майні подружжя, затверджених рішенням Міністерства юстиції України Науково-експертної ради з питань нотаріату
від 29.01.2009 р., регламентовано наступне: «частиною третьою статті 1268 ЦК визначено, що спадкоємець, який постійно проживав із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї. У разі відсутності у паспорті такого спадкоємця відмітки про реєстрацію його місця проживання, доказом постійного проживання із спадкодавцем можуть бути: довідка житлово-експлуатаційної організації, правління житлово-будівельного кооперативу, відповідного органу місцевого самоврядування про те, що спадкоємець безпосередньо перед смертю спадкодавця проживав разом зі спадкодавцем.
Такий доказ, а саме оригінал довідки з КЖЕП №8 Жовтневого району м. Дніпропетровська від 05.07.11р. №2115, було долучено до заяви про видачу свідоцтва про право на спадщину.
Тобто, є діючі норми законодавства України, які регламентують, що доказом постійного проживання разом зі спадкодавцем на час його сперті, може бути довідка житлово-експлуатаційної організації. Державний нотаріус повинен був тільки одне зробити виконати, вищевказані приписи законодавства.
Згідно з ч.2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України
Однак, державний нотаріус _____________, грубо порушуючи цілу низку засадничих принципів діючого законодавства України, робить висновки, які ігнорують та водночас порушують вищенаведені норми діючого законодавства України.

На підставі наведеного, керуючись, ч.2 ст. 19 Конституції України, 3,4,15,109,118,119,120 ЦПК України, ст.12 Закону України «Про нотаріат», ст.ст.29,1223, 1233,1234, 1254,1257, ч.3 ст.1268 ЦК України, ч.2 ст. 2 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні, п. 23 постанови Пленум Верховного Суду України від 30.05.2008р. №7 «Про судову практику у справах про спадкування», п.3.2. Частина II. Заведення спадкової справи та провадження по спадковій справі Розділ 1. Заведення спадкової справи, пп.1 п.2 Розділ 2 Провадження по спадковій справі, Методичних рекомендацій, щодо вчинення нотаріальних дій, пов'язаних із вжиттям заходів щодо охорони спадкового майна, видачею свідоцтв про право на спадщину та свідоцтв про право власності на частку в спільному майні подружжя, затверджених рішенням Міністерства юстиції України Науково-експертної ради з питань нотаріату
від 29.01.2009 р.

ПРОШУ:

1.Визнати дії державного нотаріуса Першої дніпропетровської державної нотаріальної контори __________., які втілились у постанові про відмову у вчиненні нотаріальної дії № __________ від ___________р. - не законними;
2. Визнати постанову державного нотаріуса Першої дніпропетровської державної нотаріальної контори Білецька В.І., про відмову у вчиненні нотаріальної дії № _________ від ________- не законною;
3. Зобов’язати державного нотаріуса Першої дніпропетровської державної нотаріальної контори ________ видати ____________ свідоцтво про право на спадщину, квартиру №15, що знаходиться в м. Дніпропетровську, вул. ___________ (у минулому - провулок _______, ___________ – по українські), будинок 6., згідно з заповітом від ____________, посвідченого нотаріусом першої Дніпропетровської державної нотаріальної контори Фаст Л.Д., реєстровий номер ________.

ДОДАТОК:

Копія довіреності від 20.03.10, реєстровий номер 454;
Копія постанови про відмову у вчиненні нотаріальної дії № ___________від 07.07.11;
Копія довідки з КЖЕП №8 Жовтневого району м. Дніпропетровська від 05.07.11р., № 2114;
Копія довідки з КЖЕП №8 Жовтневого району м. Дніпропетровська від 05.07.11р., № 2115;
Копія заяви про видачу свідоцтва про право на спадщину від 06.07.11р.
Копія заповіту від ____________, посвідченого нотаріусом першої Дніпропетровської державної нотаріальної контори Фаст Л.Д., реєстровий номер ___________;
Копія свідоцтва про смерть серія І-КИ № 017095 від 05.03.05р.
Ухвала Верховного Суду України від 03.11.10р. (оригінальний текст ухвали, з єдиного державного реєстру судових рішень);
Копія рішення Апеляційного суду Дніпропетровської області від _______ по справі ______;
Копія витягу з єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна № ______;
Копія запиту Першої дніпропетровської державної нотаріальної № 365 від 16.03.05 до КП «ДМБТІ».

Представник ____________
(за довіреністю, додається ______________ ____________________
до даної скарги)  • Общее
     судопроизводство
  • Хозяйственное
    судопроизводство
  • Административное
    судопроизводство
  • Третейское
     судопроизводство


 РЕЗОНАНСНОЕ ДЕЛО
 • Дело о наследовании
 • Иск о признании принятия наследства
путем совместного проживания
вместе с наследодателем
 • Иск о предоставлении
дополнительного срока
для вступления в наследство
 ПРЕЦЕДЕНТНОЕ ДЕЛО
 • Иск к страховой компании
 Выгодное предложение!
Иск по обжалованию штрафа ГАИ - всего 100 гривен!
 Актуально!
Признание кредитных договоров в валюте недействительными, с рассрочкой долга на необходимое время.
КOHTAКТНАЯ ИНФОРМАЦИЯ
Украина:
+38 (097) 270-06-27 (только месенджеры: Viber, Skype)
Россия (Москва):
+7 915 332 77 69
Москва, Осенний бульвар, д.4, оф 12.
 Skype denukrlaw

 Новая услуга
Юридическое сопровождение брачно-семейных отношений
Предлагаем услуги семейного юриста!
Услуги специалиста по разрешению правовых сложностей и/или вопросов только Вашей семьи. Абонентская плата - 800 грн. в месяц.
Защита интересов страхователя при наступлении страховых случаев
Событие ДТП, оценка автотранспорта, промежуточное обжалование действий страховщика, судебное обжалование, обжалование действий/бездествия страховщика в соответствующих контролирующих органах

о компании | юридические услуги | контакты | статьи | финансовое право
 
   Юридическая фирма "Куратор"
   2019 г.Днепр